Meist

OÜ Hõbeda Mõis on pereettevõte, mis alustas tegevust 2015 aastal.

Kevadel 2015 sai ostetud esimesed 12 Rootsi maatõugu "mahedat" kitsetüdrukut ning algas väga põnev ja täiesti uus periood meie elus.

Hõbeda kitsefarm asub endise Hõbeda mõisa maadel. Esmateated mõisast pärinevad 1459. aastast. Mõisa viimane omanik (1919. a) oli parun Nikolai Dellingshausen.  Hõbeda mõis oli Aaspere mõisa kõrvalmõis, kus põhiliselt tegeleti piimakarjakasvatusega. Vanast ajast on säilinud veel üks maakivist laut ning endine meierei ning maakelder.

Asume 75 km Tallinnast ida suunas. Kokku on kasutatavat heinamaad ca 10 hektarit. Kinnistul on ka laut üldpindalaga 700 m2 ning 4 ha piiratud karjamaad, kus kitsed saavad vabalt käia sisse-välja. Lauda ühes otsas oleme sisse seadnud lüpsiplatsi ja piimameierei.


TIITEL

Meie eesmärgiks on toota ja müüa laias valikus kitsejuustu, alustades pehmetest, Feta- tüüpi juustudest ning lõpetades kõvemate ning pikka aega säilivate laabijuustudega. Hetkel töötame välja oma juustude retsepte ning loodame laiendada sortimenti aasta lõpuks . Tulevikus soovime oma valikut laiendada veelgi kõrvaltoodete näol- seebid, kreemid jms.

Aastal 2016 sai OÜ Hõbeda Mõis Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitikaga kaasneva maaelu arengu toetuse. Läbi LEADER-i poolse investeeringutoetuse viiakse lõpuni piimaköögi sisustamine vajalike seadmetega. Kevadel alustame kitsepiimast jäätise valmistamisega. Selleks ostetakse  spetsiaalne jäätisemasin, elektripliit, külmik ja  kaalud. Toetuse summa on  3552.12 EUR.